زیبایی دندان

امروزه علاوه بر درمان دندان‌ها، حوزه‌ ای جدید در این‌ رابطه با نام دندانپزشکی زیبایی به وجود آمده است. هدف این شاخه از زیر مجموعه دندانپزشکی، اصلاح طرح لبخند، افزایش استحکام دندان‌ها و ترمیم زیبایی ظاهری دندان های جلو و عقب است. از جمله اقدامات در این حوزه می‌توان به لمینت ، افزایش طول دندان، بلیچینگ، اصلاح لثه، بریج، ایمپلنت، پروتز دندان، کامپوزیت دندان، روکش، ارتودنسی و موارد دیگر اشاره نمود

دندانپزشکی smile style dentistry یکی از دندانپزشکی های زیبایی معتبر در حوزه خدمات زیبایی دندان در تهران (طرح لبخند دندان)  با استفاده از جدیدترین متدها می باشد.

زیبایی دندان یا دندانپزشکی زیبایی چیست؟

این شاخه دندانپزشکی بیشتر از آن که جنبه درمانی داشته باشد، در زیبایی ظاهر و اصلاح طراحی لبخند تأثیرگذار است. عمده‌ترین دلایلی که یک فرد را به مطب دندانپزشکی برای خدمات زیبایی می‌کشاند، از قرار زیر است:

 • آسیب‌ دندانی مثل ترک، شکستگی یا لب پر شدن دندان
 • کج بودن دندان‌ها
 • حالت آنرمال رویش دندان‌ها
 • تغییر رنگ دندان‌ها
 • از دست‌ دادن دندان‌ها

در واقع این مشکلات باعث می‌شود که فرد تا حدود زیادی اعتماد به‌ نفس خود را از دست بدهد، به‌خصوص در زمان‌هایی که می‌خندد. هر بیمار بسته به مشکلات و نیازهای خود می تواند به درمان های متفاوتی نیاز داشته باشد. مثلا، پروتز دندان متحرک ممکن است برای فردی مناسب تر از ایمپلنت دندان باشد. یا با توجه به بالاتر بودن هزینه لمینت، فردی کامپوزیت را به عنوان راهی برای رفع مشکلات زیبایی دندان خود انتخاب کند.

انواع روش های زیبایی دندان

 • لمینت دندان:  امروزه لمینت‌  سرامیکی به یکی از محبوب‌ ترین روش ها در حوزه زیبایی دندان، مخصوصا برای دندان جلو تبدیل شده است. در این پروسه، لایه‌ای از جنس سرامیک روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و موجب زیبایی و درخشش آن‌ها می‌شود. لمینت‌ها عموماً برای زیبایی دندان جلو استفاده می‌شوند.
 • بیشترین کاربرد لمینت‌ها برای مشکلاتی مثل لب پر شدن، ساییدگی، شکستگی یا زرد شدن دندان‌ها است. اگر به‌ درستی از لمینت‌ها مراقبت کنید تا حدود 20 سال می‌توانید بدون کوچک‌ ترین ایرادی، از زیبایی دندان‌هایتان لذت ببرید!

روکش ونیر دندان سرامیکی

 • کامپوزیت دندان: کامپوزیت یکی دیگر از انواع روش‌ های زیبایی دندان است که بسیار شبیه به لمینت سرامیکی است؛ با این تفاوت که در این روش دندان‌ها تراش نمی‌خورند و یک ماده خمیری از جنس پلیمر، روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.
 • روکش دندان: روکش‌ دندان پوسته‌های سفید رنگی از جنس سرامیک یا رزین هستند که برای مشکلاتی مثل کج بودن دندان‌ها، پر کردن فاصله میان دندان‌ها، عصب‌کشی دندان و پوشاندن لکه‌ ها استفاده می‌شوند. این روکش‌ها یک‌ لایه محافظتی برای جلوگیری از آسیب به دندان نیز محسوب می‌شوند.
طرح لبخند

بلیچینگ دندان

 باگذشت زمان، ممکن است بر اثر استفاده از برخی از مواد غذایی یا برخی از عادت‌های نامناسب مثل سیگار کشیدن، لکه‌های سیاه یا زردرنگی روی دندان‌ها ایجاد شود.

بلیچینگ دندان به‌عنوان یک روش درمان کم‌ هزینه در حوزه زیبایی دندان می‌تواند کمک کند تا دندان‌های سفید و درخشانی داشته باشید.
این روش به کمک دستگاه‌های مخصوص دندانپزشکی و سری مخصوص صورت می‌پذیرد و کمک می‌کند تمام پلاک ایجاد شده روی دندان از بین برود. انجام این کار صرفاً جنبه زیبایی نیست؛ بلکه می‌تواند در سلامت لثه نیز تأثیرگذار باشد.

بلیچینگ دندان

افزایش طول تاج دندان

یکی دیگر از کارهای زیبایی برای دندان که شاید کمتر در مورد آن شنیده باشید، افزایش طول تاج دندان است.

 امروزه می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف دندانپزشکی در حوزه زیبایی، اقدام به افزایش طول تاج دندان‌ها کرد. در این روش‌ از متریال‌های مخصوص که همان مواد روکش دندان هستند، برای افزایش طول دندان استفاده می شود.

ارتودنسی دندان

شاید بتوان گفت، قدیمی‌ترین روش در حوزه زیبایی برای دندان‌ ها، ارتودنسی است که تقریباً همه با آن آشنا هستند. در این روش به کمک سیم‌های مخصوصی که روی دندان کار گذاشته می‌شود، کجی و ناهنجاری‌های دندانی بهبود پیدا می‌کند.

نتایج این اقدام دائمی است و فرد تا آخر عمر می‌تواند از ظاهر دندان خود لذت ببرد. معمولاً قبل از انجام این روش زیبایی، دندان‌های اضافه مخصوصاً دندان‌ عقل و دندان‌های پوسیده کشیده شده و تمامی بیماری‌ها و عفونت‌های مربوط به دندان و لثه درمان می‌شود. نتایج این اقدام دائمی است و فرد تا آخر عمر می‌تواند از زیبایی دندان خود لذت ببرد.

ارتودنسی دندان
عکس چهره با دندان مصنوعی

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به عبارتی، نوعی از پروتز کاشتنی محسوب می‌شود که در درون استخوان فک جاگذاری می‌شود. این نوع پروتز در حالت کلی از یک‌ پایه تیتانیومی و گاهی نیز زیرکونیا ساخته می‌شود که به دلیل سازگاری جنس آن با محیط دندان، هیچ‌گونه حساسیتی ایجاد نمی‌کند.

در ایمپلنت دندان، پایه فلزی در زیر بافت لثه و در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. به عبارتی این پایه فلزی همانند ریشه یک‌ دندان عمل کند و به‌راحتی می‌تواند روکش دندان و یا دندان‌ مصنوعی را در جای خود به طور کاملاً ثابت نگه دارد.

می‌توان گفت که ایمپلنت دندان مانند پیچی است که به کمک سوراخ ایجاد شده و با استفاده از دریل مخصوص، درون استخوان فک قرار می‌گیرد. این پیچ از جاگیری در درون استخوان فک و پس از گذشت چند ماه به بافت استخوان کاملاً جوش می‌خورد. 

سایر روش های زیبایی دندان

از اقدامات دیگر زیبایی برای دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت لثه (روشی درمانی برای کسانی که دچار تحلیل لثه شده‌اند.)
 • کرادینگ دندان (روشی برای ترمیم و زیبایی دندان با استفاده از مواد مخصوص که برای رفع بی‌نظمی‌های دندانی استفاده می‌شود.)
 • بریج دندان (یک یا چند دندان‌مصنوعی است که در کنار سایر دندان‌های دیگر تعبیه می‌شود.)
 • اینله و انله (این دو روش ترمیم و زیبایی دندان از روش‌های جایگزینی برای تاج دندان هستند که سطح بیشتری از دندان را پوشش داده و به حفظ آن کمک می‌کنند.)
 • اوردنچر دندان یا کاشت دندان ( نوعی از دندان‌مصنوعی هستند که به طور کامل روی پایه ایمپلنت پیچ می‌شوند.)
بریج دندان

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

دندانپزشکی در حیطه زیبایی یکی از حوزه‌های علم دندانپزشکی است که توجه خاصی به زیبایی و سلامت دهان و دندان دارد. هر فرد با توجه‌ به مشکل دندانی و با صلاحدید متخصص، روش درمانی خاصی را برای زیبایی طرح لبخند دنبال می‌کند.

دندانپزشکی در حوزه زیبایی در دسته‌بندی روش‌های زیبایی نه‌تنها به زیبایی و سلامت دندان‌ها کمک می‌کند، بلکه می‌تواند در افزایش سطح اعتمادبه‌نفس، نقش بسیار ویژه‌ای داشته باشد. دندانپزشک زیبایی علاوه بر واقف بودن به علوم ترمیمی دندان، تمرکز بیشتری بر زیباسازی دندان دارد.

معیارهای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی

اگر در جستجوی بهترین متخصص زیبایی در حوزه دهان و دندان هستید، معیارهای زیر را برای یافتن بهترین پزشک متخصص در نظر داشته باشید:

 • تحصیلات آکادمیک و سواد علمی پیشرفته در حوزه دندانپزشکی زیبایی
 • استفاده از بهترین تجهیزات، مواد و متریال روز دنیا
 • ارائه سابقه درخشان در حوزه دندانپزشکی درمانی و زیبایی
 • برخورد مناسب با بیماران
 • متعهد و مسئولیت ­پذیر در رابطه‌ با انجام کار
 • اختصاص بیشترین دقت و زمان برای ارائه خدمات درمانی و زیباسازی دندان

دندانپزشکی اسمایل استایل، دارای بهترین دندانپزشکان زیبایی در تهران است.

مزایای دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی باعث لبخندی جذاب و رؤیایی و اعتماد به‌ نفس بیشتر در افراد می‌شود، ولی این مزایا به همین‌ جا ختم نمی‌شود، بلکه اثرات مثبت دیگری نیز دارد که در ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • رعایت بیشتر بهداشت دهان و دندان

زمانی که بیمار از لبخند خود رضایت دارد، بیشتر تلاش می‌کند که بهداشت دهان و دندانش را رعایت کند. در چنین شرایطی فرد از عادات غذایی نادرست که باعث تیره‌شدن دندان‌ها می‌شود نیز، اجتناب کند.

 • بهبود سردرد

یکی از عوارضی که نامرتب بودن دندان‌ها به دنبال دارد، سردرد است. در واقع خیلی از سر دردها به‌خاطر ناهنجاری‌های دندانی هستند که به لثه‌ها و عصب دندان‌ها، فشار وارد می‌کنند و باعث تحریک آن‌ها می‌شوند.

 • افزایش اشتها

معمولاً مشکلاتی مثل ترک، شکستگی، پوسیدگی یا از دست‌دادن دندان‌ها باعث اختلال در جویدن غذا می‌شوند. همین امر بی‌اشتهایی را به دنبال دارد. اصلاح و جایگزینی دندان های از دست رفته باعث می‌شود، بیمار دوباره از خوردن غذا لذت ببرد.

 • کاهش بیماری‌های لثه

دندان‌های آسیب­ دیده بیشتر مستعد پوسیدگی هستند. این عامل باعث بروز مشکلات جدی‌تر مانند بیماری لثه می‌شود. درمان دندان آسیب‌دیده خطر ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان را کاهش می‌دهد.

 • کاهش اضطراب

فردی که از طرح لبخند خود راضی نباشد، معمولاً از دیگران کنار گرفته و در برخورد با اطرافیان دچار استرس و اضطراب می‌شود. اصلاح طرح لبخند، نه‌تنها باعث اعتمادبه‌نفس شده، بلکه اضطراب را نیز به طور کامل از بین می‌برد.

 • افزایش اعتماد به نفس

برخی از افراد به دلیل نداشتن دندان های زیبا، دچار اعتماد به نفس کمی هستند و از فعالیت های اجتماعی اجتناب می کنند. دندانپزشکی زیبایی می تواند به افراد کمک کند تا اعتماد به نفس از دست رفته شان را بازیابند.

کدام متد دندانپزشکی زیبایی را انتخاب کنیم؟

وقتی دندان‌های سالمی دارید؛ اما به دلیل به‌ هم‌ ریختگی یا رنگ نامناسب، لبخندتان زیبا نیست، شما نیازی به درمان خاصی روی دندان‌های خود ندارید و تنها کافی است به‌ظاهر آن‌ها رسیدگی کنید.

داشتن لبخندی زیبا، به معنی مرتب بودن و سفید بودن دندان‌ها است. در این فرایند برای دستیابی به لبخندی جذاب، ابتدا معاینات دقیقی روی دندان‌ها و لثه افراد انجام می‌شود. سپس هر گونه پوسیدگی، مشکلات عفونی دندان‌ها و لثه‌ها توسط پزشک متخصص برطرف می‌شود.

بعد از انجام تمامی این مراحل، نوبت به انجام انواع زیبایی دندان مثل لمینت، بلیچینگ، ایمپلنت، انواع کامپوزیت دندان، روکش، ارتودنسی و مواردی ازاین‌دست می‌رسد. تشخیص این که کدام روش زیبایی دندان برای شما مناسب است، باید توسط دندانپزشک زیبایی صورت گیرد. دندانپزشکی اسمایل استایل با در اختیار داشتن بهترین فوق تخصصان زیبایی دندان در تهران، آماده ارائه خدمات منحصر به فرد به شما می‌باشد.

نوبت دندانپزشکی زیبایی خود را رزرو کنید!


در حال بارگذاری ...

کامپوزیت زیبایی دندان


کامپوزیت یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای زیباسازی دندان است که به کمک چندین ماده مختلف، عیوب ظاهری دندان را پوشانده و ظاهری سالم به آن می‌بخشد. اگر دندان‌های شما تیره یا زرد شده و یا حتی با مشکلاتی چون شکستگی و ترک خوردن دندان رو به رو هستید، می‌توانید از کامپوزیت دندان بهره بگیرید.

کامپوزیت‌ها انواع مختلفی دارند از جمله:

 • کامپوزیت ماکروفیل
 • کامپوزیت میکروفیل
 • نانو کامپوزیت
 • کامپوزیت هیبریدی

بسته به وضعیت دندان‌های شما و بودجه‌ای که در نظر دارید، دندانپزشک زیبایی یکی از این متریال را برای شما انتخاب می‌کند. به طور کلی کامپوزیت برای زیبایی دندان‌ها روش خوبی است، اما بسیاری از مزایای لمینیت را ندارد. با این حال، اگر به دنبال روشی هستید که با هزینه‌ای پایین‌تر، لبخندی زیبا برای شما به ارمغان بیاورد، شاید کامپوزیت بتواند انتخابی عالی باشد.

اگر کامپوزیت در یک دندانپزشکی زیبایی معتبر صورت بگیرد، می‌تواند برای پر کردن دندان‌ها، باندینگ آن‌ها و کمک به اتصال براکت‌های ارتودنسی و… مورد استفاده قرار بگیرد.

برخی از مزایای کامپوزیت زیبایی عبارتند از: عدم نیاز به تراشیدن دندان‌ها، قیمت پایین‌تر نسبت به لمینیت سرامیکی، حفظ ساختار دندان، انجام شدن در یک جلسه و بالا رفتن استحکام دندان‌ها.

لمینت زیبایی دندان چگونه انجام می‌شود؟

لمینت سرامیکی برای زیبایی دندان معمولاً نیاز به سه جلسه دارد:

 • مشاوره جلسه اول: در جلسه مشاوره ابتدا لازم است تا زیباجو در خصوص هدف خود از زیباسازی دندان با پزشک متخصص در یک جلسه مشورت بگیرد. سپس پزشک متخصص پس از اتمام جلسه مشاوره، دندان‌های شما را مورد معاینه قرار می‌دهد تا مطمئن شود که آیا روش لمینیت سرامیکی مناسب زیباسازی دندان‌های شما هست یا خیر. در مواردی عکس رنگی از دندان‌های شما گرفته می‌شود تا به طور کامل موقعیت دندان‌های شما مورد ارزیابی قرار بگیرند.
 • آماده­ سازی: اگر روش زیبایی لمینت مناسب دندان‌های شما بود، نوبت به آماده‌سازی دندان‌های شما برای انجام این روش زیبایی می‌رسد. در این جلسه مقدار کمی از مینای دندان شما تراش می‌خورد تا فضای مناسب برای قراردادن لمینت ایجاد شود. سپس نوبت به قالب‌گیری از دندان‌های شما می‌رسد تا لمینت مناسب برای شما ساخته شود. معمولاً 2 تا 4 هفته طول می‌کشد تا روکش‌های لمینت آماده‌سازی شوند. در این فاصله، از روکش‌های موقت برای جلوگیری از آسیب به دندان‌ها استفاده می‌شود.
 •  اتصال (Bonding): آخرین جلسه، قراردادن لمینت‌ها روی دندان‌های شما است. دندانپزشک قبل از چسباندن لمینت، آن‌ها را روی دندان‌ها می‌گذارد تا تناسب رنگ را بررسی کند. رنگ روکش را می‌توان با سایه سیمان تغییر داد. بعدازاین مرحله، سیمان مخصوصی روی روکش زده می‌شود و نوردرمانی خاصی به آن تابانده می‌شود تا سیمان سفت شود و کار به اتمام برسد.

قیمت و هزینه زیبایی دندان

‌ هزینه زیبایی دندان در تهران، دارای قیمتی ثابت نیست که بتوان آن را به‌ طور قطع اعلام کرد، بلکه میزان هزینه زیباسازی دندان‌ها وابسته به عوامل مختلفی است که در ادامه به ذکر آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. نوع خدمت ارائه شده در رابطه‌ با دندانپزشکی مربوط به زیبایی
 2. هزینه مشاوره با متخصص
 3. هزینه خدمات ترمیم دندان مثل کشیدن، پر کردن و غیره
 4. سختی یا آسانی خدمات ارائه شده برای زیباسازی دندان
 5. دستمزد دندانپزشک باتوجه‌به میزان تجربه پزشک متخصص
 6. تعداد جلسات هر کدام از خدمات ارائه شده توسط پزشک
 7. هزینه مواد به‌کاررفته در هر حوزه از خدمات زیبایی دندان

دندانپزشکی اسمایل استایل دنتیستری با داشتن بهترین متخصصان زیبایی دندان و بهره مندی از جدیدترین دستگاه ها، اطمینان حاصل میکند تا شما با حداقل درد، بهترین نتیجه را داشته باشید.

متخصص زیبایی دندان (دندانپزشک زیبایی) در تهران

سوالات متداول

لمینت، کامپوزیت، روکش زیرکونیا، ارتودنسی، افزایش طول دندان، بلیچینگ یا سفید کردن دندان، بریج دندان و ایمپلنت از رایج ترین روش های زیبایی دندان هستند.

بله، با برخی محصولات مثل خمیر دندان سفید کننده، دهان شویه مخصوص، چسب سفید کننده و … می توانید پروسه سفید کردن را در خانه انجام دهید. بسیاری از کلینیک ها با متدهای روز می توانند لکه ها را به صورت دائمی از روی دندان هایتان حذف کنند.

پس از اندازه گیری قالب دندان، متخصص روی دندان های شما را تراش می دهد. پس از گذشت چندماه، پوسته نازک سرامیکی روی دندان هایتان چسبانده می شود.

afsane

2023-12-05 21:18:18

برای دندون های کج و نا مرتب چه روشی رو پیشنهاد میکنین؟

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

نام
ایمیل
متن نظر
×